У перші дні після набуття чинності постанови, попит на долари та євро скоротився в 4 рази, заявили у Нацбанку. В обмінних пунктах клієнтів стало менше наполовину.

"Обсяги офіційних обмінів валют готівкою населенням впали. Це означає, що кількість коштів, які будуть поступати надалі в бюджет країни від цих валюто обмінних операцій, будуть зменшені", - повідомив голова Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

Натомість знову активізувались міняйли, які пропонують купити долари або євро без документів. А також у соцмережах є пропозиції обміну валют без ідентифікації особи. У податковій уже заявили - вживатимуть серйозних заходів проти міняйл і тих, хто їм сприяє.

"Вони працюють і мають десь контакти у фінансових якихось підприємствам та установах. Без цього працювати не можуть, їм треба мати при собі готівку", - пояснює заступник начальника ГУ ДПС України Борис Дзюба.

Пропозиції від міняйл - різні. Деякі реалізують долари по 8.25 за один. Разом із тим в окремих місцях валюту можна купити за курсом, нижчим, ніж у деяких банках. Долар продають за 8 гривень. Серед опитаних киян знайшлися ті, хто вже скористався послугами валютних ділків. Кажуть, методи роботи такі ж, як і в 90-х роках.

"Мы согласились, дали ему 100 долларов. Пока он считал, он все это поменял на один доаллар. Потому подошел другой человек, сказал, что тут нельзя перебивать клиентов, возле обмена валют, и прогнал, и одного, и второго. И в итоге он успел вернуть этот доллар, то есть не 100 долларов, и успел скрыться. И мы вдвоем, молодые люди, не могли догнать этого громилу", - розповів киянин Ігор.

То ж усе таки безпечніше надавати ксерокопії паспорта у банках чи обмінниках. Аніж ризикувати втратити свої гроші. Розповідає телеканал UBR.

Теги: ubr менялы гнау валюта с паспортом
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1721