В обмінниках не вимагатимуть паспортів із 28 жовтня. Але лише в тих клієнтів, хто продає валюту. Для тих, хто купуватиме долари та євро, норми не зміняться. Доведеться таки надавати документи. НБУ ухвалив таке рішення ще 20 жовтня. Але воно набуде чинності лише із 28 числа. Нацбанк спочатку анонсував таке послаблення і тільки згодом розтлумачив терміни. Усі ж очікували змін вже цього тижня.

Так з паспортом чи без іти до обмінних пунктів. Щотижневі заяви НБУ спантеличили українців. Одні без проблем дають документи на ксерокопіювання, інші можуть навіть гострим слівцем облаяти

"Ну, большинство, конечно, с пониманием, потому что они понимают, что не мы виноваты в этом всем, но есть такие, которые грубо отвечают", - розповідає касир обмінника Ірина.

Обурюються українці і на камеру. Кажуть, чули, що Нацбанк уже спростив процедуру обміну.

"Я по телебаченню почула, що вже відмінили це дійство, і я прийшла без паспорта, мене послали додому по паспорт. Я считаю, что это дурость, почему я должна сейчас багать?", - обурюється пенсіонерка Тамара Дмитрівна.

- чего, так уже ж отменили, продавать валюту можна уже без паспорта.

"Я тоже это слышала и сама видела по телевизору, но пока электронного письма на наш банк не приходило. То есть, мы продолжаем ксерокопировать и на прием, и на продажу валюты. Я слышала, что некоторые банки уже принимают валюту без паспортов", - зазначає касир обмінника Ірина.

Процедуру обміну дійсно пообіцяли спростити. Громадянам потрібно буде лише показувати документ, що посвідчує особу. Та і цього достатньо не всім українцям.

- я вважаю, що мені раз там треба поміняти, то, я не вважаю, що це треба.

- отвратительно, во всех странах меняется без документов и это нормальний валютний обмен, тут нет ничего страшного.

Ті, хто боїться залишати паспортні дані, продають та купують валюту неофіційно - у міняйл. В обмінниках кажуть, кількість клієнтів подекуди скоротилась у 4 рази. Розповідає телеканал UBR.

Теги: нбу ubr валюта с паспортом
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2248