Нацбанк визнав: нові правила обміну валюти не зручні для населення. Їх переглянуть вже в понеділок. Але які норми змінять, поки таємниця.

Водночас, вимагати від клієнтів ксерокопію паспорта в пунктах обміну валют і банках незаконно. Ці документи каси зобов’язані робити за власний рахунок, заявили у Нацбанку. До речі, протягом останнього тижня в Україні масово закривали обмінники - за відсутність ксероксів. За словами юристів, такі дії Центрального банку - законні.

"Звичайно, центральний банк має право пред'явити вимоги до таких банків і зробити попередження. І тобто, це процес звичайний, і в тому числі по відношенню до будь-яких інших операцій, які ліцензовані Центральним банком, їх потрібно забезпечувати", - пояснює народний депутат України Станіслав Аржевітін.

Минуло менше двох тижнів з дня вступу в дію постанови НБУ, а бажаючих купити або продати валюту без паспорту, стає все більше. Окрім "міняйл" на вулицях з'явились пропозиції в інтернеті, зокрема у соціальних мережах. За словами експертів, це свідчить лише про одне: процедуру валютообмінних операцій слід спростити. Зокрема, обмежити використання копій паспорту, замінити його на електронні записи. Та встановити суму, задля обміну якої документи не потрібні.

"Планка може бути нижче 5 тисяч гривень, навіть тисяча. Якщо ми введемо тисячу, 90% наших людей міняють менше тисячі, розумієте, і ми їх не будемо принижувати, примушувати стояти в чергах", - вважає заступник голови НБУ (2005-2009) Олександр Савченко.

Між тим, у Нацбанку заявили: кількість обмінників в Україні достатня. І людям є де купити-продати валюту. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: нбу ubr менялы валюта с паспортом
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1879