НБУ таки доведеться судитися. Позов проти його рішення про обмін валюти за паспортами ухвалив окружний адміністративний суд Києва. Слухання у справі почнуть наприкінці жовтня. Хоча, є й інші варіанти.

НБУ дав привід зайвий раз заявити про себе політикам та їхнім опонентам. Депутати подалися до суду - захищати свободи громадян. А банківська Асоціація, що приєдналася до позову, серед списку претензій висуває і таку. Мовляв, фінустанови не мають законних підстав вимагати від клієнтів показувати паспорт під час обміну валюти.

"Вы можете прийти даже не со своим паспортом. На функции банка не возлагается функция определения подлинности данного документа", - повідомляє правник юридичної компанії Іван Яговенко.

Суд поки що відмовився призупинити дію постанови НБУ. Мотив - відсутність доказів щодо обмеження прав громадян. Перший розгляд справи буде наприкінці жовтня. А до цього часу ситуація може змінитися. Якщо Нацбанк встановить мінімальну суму обміну без паспорта, у активістів не буде сенсу перейматися інтересами простих українців. А на захист тіньового бізнесу виступати не з руки. Особливо в умовах можливої нової кризи.

"Коли є дестабілізація, то це є такий механізм, який унеможливлює або робить більш важким для спекулянтів скупку валюти, щоб потім продавати біля обмінок. Це заважає", - вважає експерт фінансового ринку Борис Кушнірук.

Поки що регулятор пообіцяв обмінювати без документів 1000 доларів. Але офіційної інструкції банкам іще не надіслав. А ось фахівці запевняють: щоб зняти напругу в суспільстві - достатньо міняти без паспорта 200-300 доларів. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: суд нбу ubr валюта с паспортом
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 690