Нацбанк вдруге відрапортував про результат запровадження нових правил валютообмінних операцій. Як стверджує керівник відомства, за 10 днів роботи ринку готівкових продажів вже заощадили понад півмільярда доларів з резервів. Зекономили на тіньовому секторі, якому обмежили можливості обміну грошей.

НБУ перекрив кисень тіньовій економіці. У Нацбанку кажуть: завдяки обмеженням на купівлю-продаж валюти за 10 днів зберегли у резервах понад півмільярда доларів. Тож за місяць можна заощадити й півтора, і два мільярди. А за рік щонайменше 15. Це якщо йти за логікою регулятора.

"Певні психологічні моменти зараз пройдуть, люди заспокояться і будуть купувати в тих обсяг, який будуть. Якщо не буде спекулятивний ажіотажний попит. Тому з цієї точки зору я б не робив прогнозів, що в цьому випадку за місяць вони зекономили 2 млрд … А за рік, що 20 млрд . Такого бути не може", - каже експерт фінансового ринку Борис Кушнірук.

Можливо, НБУ й досягнув би подібного ефекту. Але за інших правил та в іншій країні. Тіньовий валютний ринок, що обслуговував сіру економіку, працював усі останні роки. Тепер він тільки зросте. І буде змушений змінити правила. А важку процедуру обміну закладуть у курси.

"Сейчас будет происходить переформатирование схемы. Что по идее должно быть. Т.е. теневой валютный рынок должен включиться в конкуренцию за наличные доллары. И должен либо их как-то покупать у банков по каким-то схемам, либо, перехватывая легальный поток долларов в обменные пункты", - розписав схему експерт фінансового ринку Ерік Найман.

У середньому за місяць попит тіньового сектору на готівковий долар - мільярд доларів. Не менше, ніж половина цієї суми, так і буде обертатися в міняйл. А це не компетенція Нацбанку. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: нбу ubr теневой рынок валюты
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1480