Гривня – стабільна, і немає підстав ні для ревальвації, ні для девальвації нацвалюти України. Про це заявив керівник групи радників голови Національного банку України Валерій Литвицький.

Инфляция и валютные запасы улучшаются

"У нас починає штормити обмінний курс, коли прискорюється інфляція, і навпаки. Нам треба дорожити тим, що зародилася тенденція зниження інфляції. Якщо надати їй постійного характеру, курс буде стабільним", - сказав представник НБУ.

Крім того, Литвицький зазначив, що стан платіжного балансу кращий, ніж прогнозувалося. "За останніми нашими оцінками, ситуація розвивається краще мільярда на 2,5, ніж ми очікували", - констатував він.

Украина ликвидировала "минус" платежного баланса

"І ревальвації не може бути, оскільки торговий баланс все ж негативний, поточний рахунок негативний. Слава Богу, він перекривається прямими інвестиціями та позиками", - сказав керівник групи радників.

Литвицький також зазначив, що для стабільності валюти важливий рівень взаємодії уряду і Центробанку. "Якщо вони між собою конфліктують, ринки відразу на це реагують. Якщо ж відносини більш-менш нормальні, це впливає на стабільність обмінного курсу", - підкреслив експерт.

Теги: нбу гривна
Источник: радио эра Просмотров: 1072