Операції з купівлі-продажу валюти для населення таки спростять. Розгляд відповідного питання заплановано на понеділок. Про це заявив перший заступник голови правління НБУ Юрій Колобов. У такий спосіб планують усунути певні незручності. Втім, про які саме послаблення йдеться, посадовець не уточнив. Натомість колишній заступник керівника Нацбанку Олександр Савченко переконаний: буде введено ліміт сум, які можна обмінювати без паспорта.

Свої пропозиції він уже відправив до регулятора. Згідно з ними, оптимальним рівнем, до якого не потрібно надавати документів, мають стати 10 тисяч гривень. Хоча і його можна зменшити. Також, слід відмовитись від практики ксерокопіювання. Звівши її до необхідності пред'явлення паспорта. Саме ж рішення НБУ Олександр Савченко оцінює позитивно. Каже: таким чином вдалося обмежити обіг іноземних грошей, які обмінювали за найменшої потреби. Однак новація має і суттєвий недолік. Пов'язаний він зі складністю проведення валютних операцій для громадян інших держав. Це вдарило по іміджу країни.

"Давайте введемо мінімальну планку, за якою треба пред'являти паспорт. Не давати ксерокопію знімати, а пред'являти, і лише касир може записати номер паспорта. І все, у свій комп'ютер. Нормальна цифра - це 10 тисяч гривень", - повідомив телеканалу UBR заступник голови Нацбанку (2005-2009 рр.) Олександр Савченко.

Теги: нбу савченко ubr валюта с паспортом
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1286