НБУ має відкликати свої вимоги про необхідність робити ксерокопії паспортів під час здійснення валютообміних операцій. Цього вимагає Мін’юст. Інакше, погрожують у відомстві, скасують держреєстрацію цієї інструкції.

"Вопросы регулируюстя, в первую очередь, Конституцией Украины. Ведь информация может быть разглашена человеком по его согласию в том объёме и в тех условиях и при том порядке, который установлен гражданином", - нагадав Антон Сінцов, старший правник юридичної компанії.

Нормативні акти НБУ не є законами. Однак, лише закон може зобов'язати громадянина надавати третім особам конфіденційні дані. До того ж, у міністерстві знайшли невідповідності в пункті 1.3 порядку здійснення подібних операцій. Вважають – там нема вказівки на ксерокопіювання.

"Говорится в общем, что при проведении операции сотрудник банка должен сделать копию, которая удостоверяет личность, и хранить эти документы в "документах дня" банка. Не уточняется, что свыше 50 тис. гривень, и в этих случаях хранится ксерокопия документов в банке", - каже старший правник юридичної компанії Іван Яговенко.

Питання залишаються, і має бути реакція Нацбанку. Лист до нього Мін'юст направив ще тиждень тому. Поки що регулятор скасував вимогу ксерокопіювання лише стосовно операцій купівлі у населення валюти на суму до 50-ти тисяч. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: нбу минюст ubr валюта с паспортом
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1141