Приймали з поспіхом - розібратися до ладу не встигли. В уряді вже заявили, що планують відкоригувати правила обміну валют. Про це повідомив прем’єр-міністр Микола Азаров. Втім, як саме вдосконалять закон, він не повідомив. Тим часом джерела у Міністерстві юстиції повідомляють, що планується помякшати вимогу, яка стосується пред’явлення документів при обміні валюти. Зокрема, посвідчення особи вимагатимуть лише при операціях вище 50 тисяч гривень.

Нові правила обміну валюти все ж відкорегують. Відповідне розпорядження главі Нацбанку дав прем’єр-міністр Микола Азаров. В той же час він підкреслив, що обіг долара в країні слід обмежити, оскільки українці мають розраховуватись гривнею.

"Долар не должен ходить в нашей стране как средство расчета, у нас нормальная валюта с вами - гривна. Она стабильна, належна, и она должна использоваться при расчетных операциях в стране. Доллар нужен там, где человек захотел поехать на отдых куда-то", - заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Ваші данні в обмінниках дозволять державі промоніторити валютні операції, переконані юристи. Раніше цей ринок був таємницею під сімома замками. Втім, зазирнувши туди, можна легко визначити, за який кошт ви живете. Фактично, обмінявши навіть 1 долар, ви автоматично вноситесь у базу даних. Цю інформацію у майбутньому можуть використати проти вас. Наприклад, якщо ви ухиляєтесь від сплати кредиту або податків.

"Це перший крок до моніторингу валюти. Тобто, ми будемо знати, що Іванов, Петров, Сидоров, в рік міняє по 100 тисяч доларів. Тобто, ми почнемо їх контролювати , а вже далі механізми: чи іншими постановами, чи діями правоохоронних органів, ми будемо заставляти цих людей просто сплачувати податки", - малює перспективи юрист Анатолій Соболевський.

Зі зростанням кількості ксерокопій документів на ринку, може побільшати і шахрайств з ними. Зокрема, для незаконного оформлення кредитів на чуже прізвище. Тому, якщо ви обмінюєте менше п’ятдесяти тисяч гривень, ксерокопій не залишайте. Ви маєте лише показати касиру посвідчення особи з фотографією. Існує захист і для тих, хто хоче обміняти більші суми.

"Для того, щоб його не використали за нецільовим призначенням, коли працівник зробить ксерокопію ви маєте право вимагати, щоб він дав зробити такий напис, що копія надається для проведення валютообмінної операції. В такому випадку з такою ксерокопією вашого паспорта практично нереально отримати якісь кредити", - дає поради юрист Анатолій Соболевський.

Банкіри вже ламають голову, де їм брати додаткові гроші на нові ксерокси. Біля обмінників же побільшає нелегальних конкурентів.

"Зразу ж тут з’являться міняйла тіньові, які поміняють, і це 10 доларів йому дасть. Мені здається, що це є очевидним", - попереджає президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

Нові правила обміну валюти вступили в силу з 23 вересня. Згідно з ними будь-які валютні операції проводяться лише за наявності посвідчення особи у клієнта. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: мошенники нбу ubr менялы валюта с паспортом
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1001