Нацбанк України не витримав тиску критики. Регулятор готовий піти на поступки в правилах обміну валюти. Там планують збільшити суму, яку можна конвертувати без паспорта. А ось як зараз виконують заборону НБУ, перевіряв телеканал UBR.

У Нацбанку запевняють: ані купити, ані продати без паспорта зараз неможливо жодного цента. Ми вирішили це перевірити, і понесли до обмінника 50 доларів.

- паспорт є? – Немає. – Тоді не міняємо. – Без паспорта взагалі ніяк? – Взагалі ніяк. – Навіть 10 доларів не поміняєте? – Даже 1 долар не поміняємо. – Дуже треба гроші просто зараз – Я розумію, але нічим не можу допомогти.

Банкіри кажуть: поки що клієнти особливих незручностей не відчувають. Обмінні операції проводять швидко. Черг - немає.

"Пока ажиотажа не видели, истерик не видели. И по-моему, все нормально. То есть, многие наши клиенты меняли и меняют … имеют официальные зарплаты. Мы обслуживаем зарплатные проекты. Всё равно эти деньги проходят официально – через карточки зарплатне. Пока проблем нет", - каже начальник відділу стратегії комерційного банку Євген Зінов'єв.

Вірять таким словам не всі. Тож підпільний ринок обміну валют отримає нових клієнтів, які всіляко намагатимуться уникнути паперової тяганини та афішування власних доходів. Нагріють руки на цьому і звичайні міняйли, і ті, хто за ними стоїть.

"Валютчики самі не друкують іноземні валюти. Безумовно, що це корупційні схеми, які, можливо навіть, і закладаються подібними рішеннями для того, щоб певна корупційна група могла швидко і багато заробити на цій країні", - припускає економіст Андрій Новак.

Тим часом у Нацбанку вже замислилися над спрощенням процедури обміну. В НБУ нині вирішують, скільки іноземних купюр можна здати чи отримати без пред’явлення документів. Іще одна новація – встановлення у Києві спеціальних банкоматів. Термінали прийматимуть валюту і видаватимуть натомість гривні за визначеним курсом.

"Поясню, почему они только в одну сторону. Потому что сегодня у нас разный порядок обмена валют для резидентов и нерезидентов. Поэтому банкоматы будут настроены только в одну сторону – сдать валюту", - пояснила директор департаменту НБУ Олена Щербакова.

Наразі мова про 50 апаратів. Вони з’являться у Києві. Їх власниками будуть комерційні банки.

Теги: нбу ubr менялы валюта с паспортом
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1595