За кордоном позичають у різних валютах. У більшості країн люди і бізнес віддають перевагу своїм грошам. Хоча є й винятки. Приміром - у Сербії 95 відсотків кредитів - у євро. Україна була близька до такого показника. За що і розплатилася під час кризи. Але це сталося тому, що не було належного валютного ринку. "Треба зробити ринок свопів и фьючерсів. Зараз він запускається. Але не формально запустити, а реально. Тому, якщо ми дійсно заборонимо повністю валютне кредитування не розробивши такі ринки, то темпи економічного зростання на мою думку будуть менше, ніж потенційні на 70%", - розказав телеканалу UBR Олександр Савченко, екс-заступник Голови НБУ.

Україні треба прискорити зростання. А це потребує зростання позик мінімум на 30 відсотків. Та у 2011 обсяги кредитування збільшать на 10-15 процентів. І це валютних позик іще не заборонили. Банкіри допускають, обмеження можуть бути тимчасові. "Треба населенню не давати, обмежити юридичних осіб, тобто думати – як? Повністю скасувати на все життя, на 20 років – це неможливо. Та й не треба. Не дуже вірю в обмеження видачі, тому що, якщо почнеться кредитування, то наявна гривня душе швидко вичерпається і банкам треба буде повертатися до рефінансування НБУ", - вважає Борис Тимонькін, голова Правління комерційного банку.

Із часом бізнесу, що не має валютного виторгу, позики у ВКВ, можливо, і надаватимуть. Проти кредитування простих українців виступає більшість фахівців. Хоча б тому, що споживчі позики йдуть на імпортні товари. Виняток лише іпотека. Тож для неї, щось згодом, можливо, і придумають.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: нбу запрет ubr валюта. кредиты
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1307