Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії" (№ 231-VII), що набуває чинності з 1 липня ц.р., змінено механізм щорічного перерахунку пенсій з 1 березня, про це пише прес-служба Пенсійного Фонду України.

Украина хочет вернуть сбор в Пенсионный фонд при покупке безналичной валюты

Якщо за чинним законодавством право на перерахунок пенсій визначається залежно від того, на скільки у попередньому році зріс розмір пенсії особи, то в зв’язку зі змінами, внесеними новим законом, це не матиме значення. Перерахунку фактично підлягатимуть всі пенсії, раніше призначені згідно із Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування". При цьому заробітна плата, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію, буде підвищуватися на коефіцієнт, який відповідає не менш як 20 відсоткам показника зростання порівняно з попереднім роком середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески.

Кожному пенсіонерові гарантується підвищення заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію, на коефіцієнт не менше зростання рівня інфляції (індексу споживчих цін) за минулий рік.

Порядок проведення такого перерахунку, як і раніше, буде визначатися у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України.

Законодавець вніс також зміни до порядку обчислення трудових пенсій. Зокрема, пенсіонеру надано можливість з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, в першу чергу виключати періоди одержання допомоги по безробіттю (за ці періоди враховується мінімальна зарплата) незалежно від їх періодичності. Крім того, вдосконалено механізм визначення середньомісячного коефіцієнта зарплати особи у разі, коли є неповні місяці страхового стажу (місяці, в яких заробіток менше мінімальної заробітної плати). Це дасть можливість збільшити розмір пенсії.

Пенсионный фонд наполнят деньгами от валютных операций

Законом № 231-VII визначено й інші новації в галузі пенсійного забезпечення. Йдеться про зарахування до страхового стажу часу перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, а також про виплату пенсії по втраті годувальника дітям, які досягли 18-річного віку і вчаться за денною формою навчання, у період перерви у навчанні. Єдина вимога – така перерва не повинна тривати більше чотирьох місяців.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: изменения пенсии экономика пфу
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 5483