У адміністрації Президента кажуть: до останнього сподіваються на транш від міжнародної організації. Адже це давній та надійний позичальник України. Варто тільки переконати його відмовитися від вимоги підняти ціну на газ для населення. В Уряді кажуть - на МВФ - світ клином не зійшовся. Без усіляких умов позичити гроші пропонує Сбербанк Росії. Офіційний Київ брати не хоче.

Андрій Гончарук, керівник головного управління Адміністрації Президента: "Це ті гроші, які виділяються системно, під системні реформи. І відсотки-все-таки, якщо я правильно розумію - різниця є між комерційним банком. Навіть системним комерційним банком . Сбербанк - це всі рівно комерційний банк".

Якщо від МВФ можна отримати позику приблизно під 5%, то розцінки Сбербанку -на цьому тлі захмарні. Як мінімум – 10% річних. Та й підставляє своє міцне плече офіційна Москва не просто так. Кредит у рублях Україні згодом може, м’яко кажучи, вилізти боком.

Олександр Савченко, екс-заступник голови НБУ: "Вони пов’язані з тим, щоб ми вступили у зону рубля, митний союз, що, на мою думку, не дуже вигідно Україні"

Якщо міжнародний кредитор таки виділить Україні черговий транш, це буде сигналом і для інших позичальників. Мовляв, з Україною можна мати справу. Та й процентні апетити інших організації будуть скромніші - близько 6% річних.

Теги: мвф россия кредит кризис
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2127