Греція і грошове питання. Нині найактуальніша тема для обговорення економістів. Яка, активно обростає новими подробицями. З’явилися повідомлення, що Афінам таки дадуть гроші. Але не 130 мільярдів євро. А всього 10% від цієї суми. Тобто 13 мільярдів. Так хочуть зробити в Міжнародному валютному фонді. Однак остаточне рішення ухвалюватиме вся трійка кредиторів. Наразі триває засідання грецького уряду та лідерів ЄС, ЄЦБ та МВФ. А поки чиновники радяться, пересічні громадяни страйкують. В центрі Афін знову на акції протесту вийшли працівники державного та приватного сектору. Вони категорично не згодні з бюджетними скороченнями, запровадженими владою Еллади.

Віві Ліапі, учасник акції протесту: "У мене поки що є робота. Але я відчуваю, що мої діти та внуки жебракуватимуть. Ми поступово перетинаємо межу бідності. Скажіть мені, хіба можна прожити на п’ятсот доларів за місяць".

Минулого тижня Афіни погодилися на всі вимоги кредиторів і ухвалили черговий пакет жорсткої економії. Втім європейські лідери неочікувано відклали засідання, на якому мали підписати документи про виділення Греції чергового пакету фіндопомоги. Закон про додаткові скорочення мають остаточно ухвалити 29 лютого. Допоки ж Афіни сподіваються таки отримати обіцяні 130 мільярдів євро. Нагадаємо: попередньої домовленості про надання коштів обидві сторони досягли ще два тижні тому. Втілення окресленого плану в життя дотримуються Голландія та Фінляндія. В уряді цих країн виступають за те, аби надати Греції підтримку після наступних парламентських виборів. А це не раніше, ніж у квітні.

Теги: мвф ецб кредит помощь греция кризис
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1505