В уряді розробили концепцію виведення заробітної плати з тіні. Курувати її реалізацію буде особисто перший віце-прем'єр Сергій Арбузов, повідомляє Forbes.ua.

Зарплаты украинцам будут начислять по-новому

"У першого віце-прем'єра Сергія Арбузова - наполеонівські плани. Він має намір ліквідувати тіньовий сектор економіки. Як це зробити? За його словами, все просто: достатньо зменшити ставки по відрахуваннях в фонд оплати праці", - відзначає видання.

Суть пропозиції уряду - розширити шкалу податку на доходи і знизити ставку єдиного соціального внеску.

Вона повинна зменшитися до 15% для роботодавців, а для найманих працівників єдина ставка внеску повинна становити 3,6%. Третя зміна - скасувати різні ставки за категоріями професійного ризику (зараз їх 67).

Представники бізнесу вважають, що ідея правильна. Але такі пропозиції в уряді звучать не вперше - наприклад, свого часу схожі наміри озвучував і міністр соціальної політики та праці Сергій Тігіпко. Але тоді він не став реалізовувати ці ідеї з однієї причини - державний бюджет їх не потягне.

Згідно з минулорічними підрахунками Державної податкової служби, при зменшенні розміру ЄСВ з 37,6% до 15% бюджет Пенсійного фонду, в який сьогодні надходить цей збір, втратить майже половину своїх доходів - тобто 90,4 мільярда гривень. По суті, кожному другому пенсіонеру сплачувати пенсію буде ні з чого.

Сергій Арбузов переконаний, що компенсатори, тобто альтернативні способи наповнення бюджету ПФ, є, причому їх відразу декілька.

Це - і швидкий вихід бізнесу з тіні, за рахунок чого кількість платників ЄСВ різко виросте; контроль над трансфертними цінами для великого бізнесу, і перегляд податкових пільг.

Але експерти вважають, що надії на ці компенсатори або надмірно оптимістичні, або вимагають незвичайної політичної волі та здатності проштовхнути ініціативи через парламент, незважаючи на потужне лобі.

Бізнес сумнівається, що наявність тільки "пряника" стане достатнім стимулом для виходу його з тіні - адже якщо сьогодні компанія платить податок з мінімальної зарплати, який їй сенс платити нехай вдвічі менший податок, але з реальної зарплати, яка може в рази перевищувати "мінімалку"?

Украинские мужчины получают пенсию на 38% выше, чем женщины

"Якщо влада вирішить знижувати ЄСВ, не продумавши добре про його вплив на бюджет, це може створити великі проблеми з виконанням соціальних зобов'язань уряду. Сергій Арбузов або прийме нововведення, незважаючи на очевидні ризики, або все ж займеться пошуком нових компенсаторів", - резюмує видання.

 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: зарплата пенсия арбузов
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 5887
Загрузка...
Загрузка...