До сьогодні подолати економічні негаразди європейці намагались за німецьким сценарієм. А це сувора економія та урізання державних витрат. Однак на третьому році фінансового шторму на континенті погода не поліпшується. І бундесканцлер уперше публічно засумнівалась у правильності своїх кроків.

Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Ми досі не подолали цю кризу. І звісно особлива проблема у ньому - Греція. Там, не дивлячись на всі докладені зусилля, ані грекам, ані світовій спільноті не вдається стабілізувати ситуацію. Добрі політики завжди мають сумніви, оскільки повинні постійно питати себе, чи на правильному вони шляху".

Дивіться також: Німеччині загрожує європейський сценарій?

Розкритикував німецьку антикризову філософію і легендарний інвестор та філантроп Джордж Сорос. У Давосі він попередив світ, що Німеччину варто спинити у її прагненні на всьому економити.

Джордж Сорос, інвестор: "Це повинен робити МВФ. Натомість робить Німеччина. Наче головний наглядач вона змушує всіх до жорсткої фіскальної дисципліни. І це спровокує одночасно політичну та економічну напругу, яка може повністю зруйнувати Європейський Союз".

Як і куди рухатиметься далі у своєму порятунку Захід, стане зрозуміло вже за 5 днів. 30 січня європейські лідери зберуться на важливий антикризовий саміт. Раніше вони планували узгодити автоматичний механізм санкцій для країн, що перевищують дозволений рівень державного дефіциту. Його розробили саме за німецькою ініціативою.

Теги: экономика германия меркель кризис давос
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3364