Цього року пенсіонери оримуватимуть свої кревні вчасно і без затримок. Навіть попри дефіцит Пенсійного фонду у майже 10 мільярдів гривен. Утім, експерти не надто оптимістичні. Кажуть, частину надбавки "з"їдатиме" інфляція.

У 2012-ому дефіцит бюджету Пенсійного фонду становитиме трохи менше ніж десять міяльрдів гривень. Цього тижня уряд затвердив кошторис установи. Чиновники кажуть: показник один із найнижчих за останні роки. На латання дірок кошти братимуть із головної скарбниці держави. Панікувати ж пенсіонерам не варто. Свої гроші вони отримуватимуть вчасно та у повному обсязі. Якщо затримки і будуть - лише у регіонах. І то на два- три дні. А нагодують людей... вибори.

Читайте також: Дефіцит Пенсійного фонду приховають від МВФ

Володимир Дзьобак, голова ради Всеукраїнської асоціації пенсіонерів: "Вибори зроблять все для того, щоби показати стабільність. То єсть, сьогодні в угоду знову ж таки політичній доцільності здійснюються речі, які антиекономічні. Не здійснюються, скажімо, я не знаю...10 кроків по збалансуванню і наповненню реального Пенсійного фонду, наповненню бюджету країни"

В уряді обіцяють: протягом року зросте прожитковий мінімум. А з ним - і мінімальні пенсії. Щоправда, люди похилого віку навряд чи стануть заможнішими. До основної суми додасться менше ста гривень. Крім того, значну частину надбавки проковтне інфляція.

Лідія Ткаченко, кандидат економічних наук: "Реальне зростання пенсій буде зовсім неістотне. Насправді. У нас передбачено, що інфляція буде становити десь 7-8 відсотків, якщо грудень до грудня. Але, як показує досвід, це маловірогідно. Скоріше, може бути і 10 відсотків"

Пенсіонери отримують мізер, бо їх занадто багато. За статистикою, це 30 відсотків від загальної кількості населення. Ще одна проблема - процвітання тіньової економіки - зарплата у конвертах. Як наслідок - гроші не надходять до бюджету - як головного, так і пенсійного.

Читайте також:

Сколько спецпенсионеров в Украине

Николая Азарова оставили со старой пенсией

Теги: пенсионный фонд пенсии пенсионеры
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2728