Дефолту в Україні не було, немає й не буде. переконує вітчизняний Мінфін. Там кажуть, держава вчасно змогла розрахуватися із кредиторами за облігаціями. А той факт, що 5 мільярдів 300 мільйонів гривень у середу списали з рахунків Держказначейства в останній момент – питання суто технічне – через складність процедури. Утім, словам представників відомства вірять далеко не всі.

Плутати технічний і загальнодержавний дефолт не можна, кажуть у Мінфіні. Банкрутства країни не буде апріорі. На рахунку достатньо коштів, аби убезпечитися від ризиків. Загальна сума запозичень нині сягає 40% від ВВП. Для порівняння, у Сполучених Штатах відповідні показники наблизилися до 100%, у Японії - взагалі до 200%. Те, що заборгованість за двома серіями ОВДП перед внутрішніми кредиторами вдалося погасити лише у середу ввечері, зовсім не означає, що не було грошей.

"Ну, ми розуміємо, що це досить велика сума - 5,3 мільярди гривень. Треба було витратити певний час для того, щоб її закумулювати. Ну це...технічна процедура..Розумієте...", - пояснює Ігор Манцуров, директор науково-дослідницького економічного інституту.

Та є й інша точка зору. До технічного дефолту Україна почала прямувати одразу після розпаду Радянського Союзу. І банкрутство - це тільки питання часу. Цінні папери, які Мінфін виставляє на торги, насправді зовсім і не цінні. Інвестори не хочуть купувати їх через низькі ставки та нестабільну ситуацію у країні. Протягом кількох місяців держава намагалася продати облігації, однак аж на два аукціони не подали жодної заявки. Перекривати виручкою внутрішні запозичення стає все важче. Боргова піраміда зростає. Така собі МММ у державних маштабах. Утім, в уряду є вагома підтримка - Нацбанк. Точніше, його друкарський верстат.

"Основной кредитор правительства и, следовательно, украинского государства это украинский Национальный банк,который держит более 75 миллиардов гривен ценных бумаг украинского правительства. То, конечно, есть возможность реструктуризации этих долгов, продления", - уточнює екс-голова Держфінпослуг Віктор Суслов.

Виключити навіть саму можливість дефолту, як технічного, так і реального, можливо, кажуть експерти. Насамперед необхідно перейняти досвід Росії та змінити курс нацвалюти. Офіційна Москва девальвувала рубль аж на 16%. А ще можна збільшити рівень інфляції. Втім додають: не за горами - парламентські вибори. Подібні кроки будуть непопулярні серед населення. А значить, політичні сили і, зокрема, уряд навряд чи на них зважаться. Розповідає телеканал UBR.

Теги: овгз дефолт ubr казначейство суслов
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1558