Курс долара у 2012 році спробують утримати на рівні восьми гривень. Таке зазначено у презентованому в парламенті проекті бюджету на наступний рік. Економісти кажуть - девальвувати гривню треба, інакше доведеться знову позичати за кордоном. Попри це, фахівці кошторис-2012 назвали найбільш реалістичним з усіх за останні роки.

Народні обранці вирішували, чи на широку ногу житиме країна наступного року. Головний кошторис на 2012-й презентував міністр фінансів Федір Ярошенко. Каже - на країну очікує 5% зростання внутрішнього валового продукту. Інфляцію прогнозують на рівні 7,9%. Це як у 2011-му, та ще менше, ніж у попередні роки. Головний же меседж від урядовців: країна впевнено виходить із кризи. І не в останню чергу завдяки проведеним реформам.

"Україна планомірно виходить на докризовий рівень розвитку. Забезпечується в повному обсязі доходна та видаткова частини бюджету. Реформи, які наразі проводяться, вже дають позитивні результати", - вважає міністр фінансів України Федір Ярошенко.

Економісти озвучені показники називають реалістичними. Втім кажуть: суттєвих змін люди наступного року не відчують. Зокрема, це стосується доходів. Заплановано, що мінімальна зарплата та прожитковий мінімум зростуть лише на 14%. Позитивом є те, що між ними з'явився розрив, хоча й мінімальний.

"Оскільки зростання мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму закладено на однаковому рівні - 14%, то так само і оцей розріз до кінця року становить трохи більше 100 гривень. Європейський стандарт свідчить про те, що мінімальна зарплата має в 2,5 рази перевищувати прожитковий мінімум", - нагадує урядовцям директор Інституту бюджету Ірина Щербина.

Найбільш вразливою ж позицією аналітики називають бажання уряду тримати валютний курс на рівні 8 гривень за долар. Експерти пояснюють - відсутність девальвації змусить державу знову позичати.

"Цена этого будет большой. Дело в том, что валютный курс, он всегда связан с состоянием платежного баланса. Состояние это , как все знают, весьма тривожно. Нам платежный баланс , баланс товаров и услуг прежде всего, придется перекрывать новыми заимствованиями, кредитами, что связано с быстрым увеличением внешнего долга", - пояснює фінансовий експерт Віктор Суслов.

Сумнівним називають економісти й прогнозований показник інфляції (менше 8%). Найімовірніше він сягатиме 9-ти. Поліпшити бюджет можна завдяки перегляду газових контрактів з Росією та введенню ринку землі. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: ubr ярошенко бюджет-2012
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1458