Україна від двох зон вільної торгівлі виграє, переконують деякі економісти. Іти лише в Європу, означає пожертвувати багатьма галузями, які не зможуть конкурувати на західному ринку. Зона вільної торгівлі з СНД стала компромісним варіантом. Крім того, розвивати співпрацю у двох напрямках Україні ніхто не забороняє.

"Членство в двох зонах вільної торгівлі це, власно кажучи, крок до суттєвого підвищення інвестиційної привабливості України. Тому що, використовуючи правило походження товарів і неможливість реекспорту, кожен з, так би мовити, географічних-стратегічних напрямів буде зацікавлений в тому, аби здійснювати проникнення на ринки партнера, шляхом організації певної частини виробництва на території України", - пояснює президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло.

Найбільший зиск Київ отримає від зняття мит із країнами СНД. Саме там наші товари користуються попитом та здатні конкурувати. Натомість, вітчизняна економіка отримує ресурс для розвитку. Крім того, угода про зону вільної торгівлі дозволить зменшити від’ємне торгівельне сальдо України.

У виграші опиниться вітчизняне авіабудування завдяки новим контрактам із Росією. З'являються нові можливості і для кораблебудування, вагонобудування та військово-промислового комплексу. В перспективі ж отримають переваги легка та харчова промисловість.

Щоправда, друзі-конкуренти з СНД, не збираються поки що знімати митні обмеження для низки стратегічних товарів. Ідеться про цукор, нафту та газ.

"Почему эти изъятия так плохо влияют на наше сальдо? Да потому что, во-первых, у нас высокая цена на газ. Во-вторых, Россия же вводит экспортные пошлины на газ и на нефть. В итоге, в этих ценах Украина оплачивает эту экспортную пошлину", - зауважує фінансовий експерт Віктор Суслов.

Загальний зиск від участі у зоні вільної торгівлі з країнами СНД може вже наступного року сягнути 9,5 мільярдів доларів. Порахував прем’єр-міністр Микола Азаров. ВВП країни при цьому зросте на 2%. Розповідає телеканал UBR.

Теги: ubr зст снг режим изъятий
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 779