Україна як ніколи потребує чергового траншу від Міжнародного валютного фонду. Заявляють фінансисти. За останні три місяці економічна ситуація в крані погіршилась. Зокрема збільшився дефіцит платіжного балансу. А також спостерігається відтік валюти з банків. Уряд у непростій ситуації. Адже як отримання кредиту, так і відмова від нього може обернутися втратою політичних рейтингів.

За перше півріччя цього року дефіцит платіжного балансу склав майже три мільярди доларів. При цьому лише за вересень загальний стан рахунку погіршився на два мільярди. Економісти спостерігають не лише масовий відтік капіталу з України, але й готівкової валюти з банків. За вересень це мільярд і вісімсот мільйонів доларів. Все разом негативно впливає на курс, кажуть фінансисти. Тому країна гостро потребує чергового траншу від МВФ. Разом з тим уряду доведеться виконати останню вимогу кредиторів. Підняти ціни на газ до економічно обґрунтованого рівня.

"Для населення приблизно 32%, за словами Тігіпко, для ТКЕ – це близько 56%, що спричинить загальне зростання комунальних платежів на 32%, тобто на 200-250 гривень на одну сім'ю", - повідомив фінансист Інституту економіки НАН України Володимир Сіденко.

Чи потрібен кредит від МВФ, уряд має вирішувати швидко. Фонд пропонує відносно недорогу позику, під три відсотки річних. А дешевих грошей у світі стає все менше. Зокрема у ЄС, якому потрібен понад трильон євро на вирішення внутрішніх проблем. Звичайно, замість того, щоб підвищувати ціни на газ, уряд може обрати шлях девальвації гривні. Але це потягне за собою інфляцію.

"При любом раскладе у правительства колоссально сложная задача. Потому что решить эту задачу без потерь – невозможно. Потому что первый вариант, это социальное недовольство и политические какие-то потери рейтингов. Второй вариант, все равно социальные последствия и потеря политических рейтингов", - заявив виконавчий директор міжнародного фонду Олег Устенко.

Місія МВФ пробуде з візитом в Україні до 4 листопада. Після цього подасть свої рекомендації директорам фонду. Остаточне рішення кредитори ухвалять не раніше кінця грудня. Фінансисти не виключають, що до цього часу МВФ уважно спостерігатиме за діями української влади. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: мвф транш кризис ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1057