Греція залишилася сам на сам із кризою. Євросаміт, який мали провести сьогодні - перенесли на невизначений термін. На ньому Афіни сподівалися отримати другий пакет фінансової допомоги. Раніше кредитори наполягали, аби грецький парламент узгодив чергові заходи жорсткої економії. Парламентарі умови виконали. Утім, цього виявилося недостатньо. Тепер європейські лідери вимагають письмових розписок про реалізацію нещодавно ухвалених заходів. Афіни образилися.

Крістос Папутсіс, Міністр цивільної оборони Греції: "Греція виконує всі висунуті вимоги. Нація не витримує. Уряд працює на межі своїх можливостей. Ми вже давно пройшлИ поріг людського терпіння та виснаження економіки. Гадаю, у цій ситуації Європа має дотримуватися взятих на себе зобов’язань. Греція це робить. Люди йдуть на неймовірні жертви. Це варто враховувати".

Підписати угоду про виділення Греції чергового пакета грошової допомоги у сто тридцять мільярдів євро, посадовці мали сьогодні, п’ятнадцятого лютого. Без фінансової підтримки ЄС Афінам доведеться оголосити дефолт уже в березні. Саме тоді, коли настане термін погашати облігації на 14,5 мільярдів євро.

Макіс Варідіс, Міністр транспорту Греції: "Ми не можемо наразі продемонструвати результати, яких вимагає ЄС. Але ми запрограмували наші подальші дії на їх досягнення. Нам більше нічого запропонувати. Але, якщо цього замало, то у нас навіть не залишається шансу втілити заплановані дії в життя".

Світові фондові ринки поки що не відреагували на новину про Грецію. Однак аналітики вже починають давати прогнози про обвал грецьких облігацій та падіння курсу європейської валюти.

Теги: экономика саммит греция кризис
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2113