Упродовж 2011-го Україна справді не отримувала від Фонду грошей. Останній транш датований груднем 2010-го – 1,5 мільярда євро. Хоча за нашою державою зарезервовано понад 15 мільярдів. Зрештою, Сергій Тігіпко в п’ятницю заявив - на МВФ - світ клином не зійшовся. Є ще принаймні чотири потенційні позичальники, які можуть надати кошти. До того ж - без додаткових вимог. Це Росія, Китай, Індія та Бразилія.

Україна зможе протриматися без чергового траншу від МВФ. Так само як це було минулого року. Переконаний Прем’єр-міністр Микола Азаров. І не виконувати вимоги фонду. Зокрема підвищувати вартість газу для населення. Більше того, у 2011-у вдалося знизити борговий тиск.

Микола Азаров, Прем’єр-міністр України: "Да, еще впереди нам много идти. Дорога не простая, но мы уже опираемся твердо на свои силы. Как вы знаете, в прошлом году мы полностью обошлись без заимствований кредитных ресурсов".

Таку думку не поділяють аналітики. Кажуть: аби повертати борги та підтримувати економіку - без грошей МВФ не обійтися.

Олег Устенко, виконавчий директор міжнародного фонду Блейзера: "Важно, потому что в этом году частный сектор и государство должно отдать вместе - около 50 -53 млрд долларов. От глубины этого рефинансирования зависит, каким будет давление на гривну. Какое давление будет на наши золотовалютные резервы".

Вкотре випробовувати долю вітчизняні чиновники будуть уже за два-три тижні. Про це напередодні заявив віце-прем'єр Сергій Тігіпко. За його словами, делегації є з чим їхати до Вашингтона. Мовляв, замість того, аби обтяжувати українців міжнародними позиками, знайдуть інші можливості для латання дірок у бюджеті. Утім, які саме не уточнив.

Теги: мвф экономика кредит кризис власть
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2368