Україні потрібен кредит МВФ переконаний екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник. Інакше нічим буде віддавати попередньо-набрані борги. Заявив економіст у студії UBR. Цього року держава та корпоративний сектор повинні повернути 52 мільярди доларів.

А валютних резервів у Нацбанка лише 31 мільярд. Напередодні черговий раунд переговорів із Міжнародним валютним фондом виявився безуспішним. Україна не виконала обов’язкової вимоги - не підняла тарифів на газ для населення. Проте в уряді заявили: не біда. В разі потреби кошти можна пошукати в Росії, Китаї, Бразилії чи Індії. Економісти ж переконують: позики від цих держав будуть надто дорогі. Гроші ж МВФ ми брали менше ніж під 0,5%.

Віктор Пинзеник, Міністр фінансів України (2007-2009 РР.): "У нас торговий баланс - експорт менший ніж імпорт. Це говорить про те, що кредити потрібні. Можна говорити й про інші канали кредитів, але якщо всі розуміють і відчувають ситуацію - то в даний момент ніхто не дає кредитів, в Україні давно не було зовнішніх позик крім продовження позики".

Теги: мвф экономика кредит
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1597