Рівень інфляції у листопаді - нуль цілих одна десята відсотка. Це найнижчий показник для цього місяця за роки незалежності. Чи такі ціни, як кажуть чиновники - далі в сюжеті.

В Україні низька інфляція - менше 1%, тримається півроку. Черговий сюрприз приніс листопад. За розрахунками Держстату, те, що цукор подешевшав на 7%, фрукти - на 2%, і м’ясо - на 0,5%, куди вагоміше, ніж подорожчання яєць на 12%, а молока - на 4%. Ціни впали і на паливно-мастильні матеріали та комунальні послуги – по 0,1%.

Ірина Піонтківська, економіст інвестиційної компанії: "На скільки реалістично впевнена що держкомстат методології має. Але з приводу тих місць і тієї мережі де вони знімають показники це лишається питанням. Є напевно регіональний розподіл. В Києві цінова динаміка відрізняється від того що відбувається в регіонах".

Внесок у річний показник зростання цін саме в останні три місяці року завжди був традиційно найбільший. Тепер Кабмін може впевнено сказати - бюджетний орієнтир виконано. Адже закладали майже 9%. А цифра буде на третину менша.

Олександр Жолудь, економіст: "Починаючи з літа - серпня ми мали низьку інфляцію, а по продуктам харчування взагалі була дефляція і це призвело до того що на кінець року буде трошки більше 5%. Що є мінімальним значенням з з 2002 року".

Економісти вже сперечаються щодо небезпеки низької інфляції. Та все ж в основному притримуються думки, що такі дискусії передчасні. Бо негативний вплив малого рівня інфляції міг бути, якби такий показник зберігався, принаймні, упродовж року.

Теги: цены стоимость инфляция макропоказатели
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1025