У Києві вирішуватимуть долю нового транш кредиту від МВФ. Спеціально для цього вже у вівторок прибуде місія Фонду. Нові гроші мають піти у банківські сховища, як золотовалютні резерви. Та цього достатньо аби гарантувати стабільність вітчизняної економіки, як мінімум ще на рік. Спадуть девальваційні очікування населення та бізнесу. До того ж, це додатковий стимул для міжнародних інвесторів, які перестануть виводити гроші з країни

"Более-менее реально мы можем ожидать какого-то решения от МВФ где-то к началу декабря. Если украинская сторона сможет быстро находить компромис с МВФ, то, возможно, в конце этого года мы и сможем получить новый транш. Если нет - то все перенесется на следующий год, но уже по более новому и свежему решению с МВФ", - попереджає виконавчий директор міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко.

Завдання номер один для влади, переконати місію, що Нафтогазу банкрутство не загрожує. А інфляція не перевищить показника в одну цифру. Та компроміс неодмінно вдарить по гаманцю звичайних українців. Адже отримати кредит від МВФ можна буде лише за рахунок підвищення ціни на газ. Та куди сутужніше буде Україні, якщо траншу не буде.

"Нужно будет согласиться с тем, что ситуация, достаточно тяжелая, на межбанковском валютном рынке, на рынке депозитных вкладов, на рынке кредитования, на валютном рынке она сохранится как минимум до февраля-марта следующего года", - вважає фінансовий аналітик Ерік Найман.

Програму співпраці з МВФ ухвалили у 2010 році. Вона передбачає, що Україна отримає кредит у 16 млрд доларів. Ставка складає 3,5% річних. Натомість валютний фонд виставив ряд вимог для Києва. Зокрема, провести пенсійну реформу, підвищити ціни на газ для населення та скасувати вимоги обов’язкового викупу облігацій рекапіталізованих банків. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: мвф транш ubr цены на газ для населения
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1071