В Україні збільшується ризик девальвації гривні, заявляють у міжнародному рейтинговому агентстві Fitch. Усе через зовнішні позики цього та наступного року. До того ж зменшаться іноземні інвестиції. У Нацбанку ж кажуть, що все гаразд. Економічних підстав для суттєвого послаблення національної валюти немає. Мовляв, можливі лише незначні її коливання на кілька копійок.

"Валюти насправді виходить менше, ніж в неї заходить, є певний тиск на готівковому ринку. Зараз є певне намагання банків, юридичних певних осіб, спровокувати тиск і зіграти на таких спекулятивних атаках", - вважає директор економічного департаменту НБУ Ігор Шумило.

"Україні необхідно забезпечити вимоги за зовнішніми фінансовими позиками у розмірі 8,5 мільярдів доларів 2011 року і 9 мільярдів 2012-го, що буде з'їдати золотовалютні резерви Національного банку. Водночас скоротяться прямі іноземні інвестиції і зростуть суверенні витрати на обслуговування зовнішніх позик. Збільшується ризик девальвації гривні, як реакція на зовнішні вимоги", - заявив директор аналітичної групи FITCH Чарльз Севіль. Розповідає телеканал UBR.

Теги: нбу ubr девальвация гривни агенство фитч
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 977