Фінансові транс-акції у Європі оподаткують. Це пропонують канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Ніколя Саркозі. Переконати решту країн ЄС у необхідності такого нововведення - політики планують на черговому саміті у Брюсселі. Наприкінці січня.

Банківський податок у ЄС таки запровадять. Німеччина та Франція вже підготували відповідний законопроект. У якому пропонують ввести на території Єврозони додатковий збір за фінансові трансакції.

Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Ми маємо залучити банки до процесу подолання боргової кризи в регіоні. Зрештою практично провина за ситуацію, у якій ми нині опинилися, лежить саме на них. Податок на фінансові трансакції - це найменше, що зараз ці установи можуть зробити для зони євро".

Проти пропозиції Меркель виступили деякі німецькі політики. Так, приміром, лідер ліберальної партії Німеччини - Райнер Брюдерлє -погодився з необхідністю додаткового оподаткування банків ФРН. Однак зауважив, що ефективніше було б примусити фінустанови платити відсоток від виторгу, а також зарплат і премій топ-менеджерів. Утім, Меркель і слухати не схотіла.

Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Ми не прагнемо обмежити діяльність банків. Лише хочемо, аби фінустанови почали відповідальніше ставитися до своєї роботи, і рідше вдавалися до ризикованих операцій на ринках".

Серед інших реформ, Меркель і Саркозі пропонують зобов’язати європейські біржі праці - знаходити роботу своїм клієнтам упродовж певного терміну. Для дрібних і середніх підприємців спростити процедуру надання кредитів. Крім того, Берлін і Париж вважають, що допомагати потрібно лише тим країнам, які провели реформи та живуть за принципом жорсткої економії.

Теги: ес налог банковские операции
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1408