Київ та Москва переглянуть газові контракти. Про це заявив прем’єр-міністр Микола Азаров. За його словами, Україна знизить тарифи на транспортування палива до рівня собівартості. Та впустить "Газпром" у тристоронній консорціум з управління нашою ГТС. Росія, сво’ю чергою, зменшить вартість блакитного палива для бюджетної та соціальної сфер нашої держави. До наступного місяця спеціалісти обох країн підготують необхідні документи. Деталей домовленостей – прем’єр не уточнив.

Північна сусідка більше не заганяє Україну до Митного союзу. А взялася за обговорення нового газового консорціуму із Євросоюзом на базі української ГТС - пише газета "Комерсант" посилаючись на власні джерела. Мета ніби-то благородна: Україна отримує гроші на модернізацію трубопроводу, Європа - російське паливо. А "Газпром" - потужний ринок збуту. Однак не все так просто - кажуть аналітики.

"Базова позиція російської сторони залишається незмінною. Не важливо, як називатиметься: спільне підприємство, чи консорціум, чи злиття активів. Важливо отримати контроль над газотранспортною системою України. І звичайно, що цифра, яка прозвучала, що за українською стороною може залишитись 20% - вона говорить про те, що це практично означає про повну втрату контролю", - зауважив Михайло Гончар, експерт з енергетичних питань.

Нині можна почути різні цифри щодо частки нашої держави у консорціумі. У будь-якому разі в українського уряду вже не буде повного контролю над трубопроводом - переконують аналітики.

"Газпром зараз монопольний, фактично, транзитер - постачальник природного газу. А, якщо він буде контролювати газотранспортну систему України, то він ще й буде монополістом на ринку транзитних послуг в Україні", - підтримує колегу експерт з енергетичних питань Володимир Омельченко.

Як свідчить практика, газові перемовини – справа не одного дня. Експерти так і не змогли дійти однозначного висновку: чи принесе Україні газовий консорціум реальну знижку на газ, чи це чергова політична гра на камеру. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: киев москва ubr газовые переговоры
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 814