Борги Греції непідйомні. Бюджетна політика слабка. Доки держава у єврозоні - їй цього не подолати. Прогнозує відомий економіст Нурієль Рубіні. Драхма повернеться за рік–два. А поки що на порозі, за кілька місяців - її дефолт.

Михайло Кузьмін, директор з управління ризиками комбанку: "В развитие событий по дефолту по Греции будут происходить таким образом что в марте этот дефолт технический признают и реструктуризируют".

У черзі на виліт із єврозони - і Португалія. Далі постануть питання про реструктуризацію боргів Італії, а також Іспанії. Якщо кредитори не погодяться їх відтермінувати - валютний союз розвалиться. Його може врятувати політика. 25-ть із 27-ми членів Євросоюзу попередньо погодилися на єдині правила бюджетної політики та оптимізації витрат. Чехія обіцяє подумати. Велика Британія - категорично проти.

Ігор Уманський, екс-виконувач обов'язків Міністра фінансів: "По сути говоря, из экономического союза ЕС превращается в политический. Потому что часть суверенных полномочий будет предано государственным органам, мне кажется, что говорить о распаде не целесообразно".

Україні варто завчасно прорахувати можливі втрати від потенційного розпаду єврозони. І підготуватися до них. Адже минулого року ми продали європейцям продукції на 17 мільярдів доларів. Це - майже 27% усього експорту країни.

Теги: экономика кредит долг греция кризис
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2896