2012-й рік для України буде одночасно складним і знаковим, прогнозують політологи. У найближчі 12 місяців державі доведеться пережити парламентські вибори, а також визначитись, чи підемо ми європейським шляхом. На скільки успішно Україна впорається із цими завданнями, залежатиме від чинної влади, кажуть експерти.

Яким буде для України 2012-й? Прогнози дають не лише астрологи, а й політологи та економісти. На їх думку. Україні в наступному році потрібно обрати шлях, яким вона рухатиметься наступні десятиліття. Підписання угоди про асоціацію з ЄС, або ж поступки російським партнерам визначать позицію нашої держави у світі на багато років вперед. Водночас внутрішньополітичний розвиток України залежатиме від результатів парламентських виборів. Волевиявлення покаже, чи зможе Верховна рада реально впливати на життя країни, чи єдиним центром ухвалення державних рішень так і залишиться адміністрація президента.

Віталій Бала, політолог: "От в 2012 році ми зрозуміємо, чи буде в нас потім надалі політична конкуренція, що дасть можливість країні рухатись вперед, буде конкуренція якихось ідей, якихось програм, якихось бачень розвитку країни, чи в нас все-таки буде жорстко така заточена політична ситуація на зразок як в нашого північного сусіда, я маю на увазі російську федерацію".

Тим часом соціологічні дослідження показують, що питання розвитку демократії для наших співгромадян не є пріоритетом. Українці налаштовані дуже прагматично – їх цікавлять зарплати, пенсії, ціни і здоров`я.

Ірина Бекешкіна, соціолог: "Без діючої демократії власну кишеню обстояти не вийде. Заможні країни всі демократичні. Я завжди пояснюю дуже просто, для чого людям демократія. В демократії значно менше можливостей красти. Тому, що влада підзвітна, тому що влада".

До речі, щодо обстоювання власних кишень українці налаштовані дуже рішучо, кажуть соціологи. Громадські протести, що періодично спалахували цього року, з високою вірогідністю можуть повторитись і у 2012-му.

Теги: экономика политика прогноз 2012
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3438