Депутати ухвалили зміни до фіскальної конституції, що визначають умови роботи спрощеної системи оподаткування. Як і обіцяли раніше, спрощенців поділили на 4 категорії та збільшили річний обіг. Частині підприємців дозволили співпрацювати з юридичними особами, а також не вести обліку витрат. Також до закону увійшли норми, які взагалі не стосуються малого бізнесу.

Депутати знову перекроїли податковий кодекс. Підприємців пропонують поділити на чотири групи. Залежно від виторгу та кількості найманих працівників. Максимальний обіг для юросіб становитиме 5 мільйонів гривень.

"Перша та друга категорія підприємців будуть вести облік, книга доходів, про видатки там як раз нічого немає. Тобто, чітко сформульована вимога доходів, із підсумком за день. Тобто, засади обліку, дуже спрощеного обліку, закладені безпосередньо в Кодексі", - пояснює народний депутат України Ксенія Ляпіна.

Лише третя категорія спрощенців співпрацюватиме з юридичними особами. Це, за словами експертів, може призвести до штучного зростання кількості приватних підприємців. Адже люди будуть ділити бізнес навпіл: щоб одна частина співпрацювала з фізичними особами, а інша - з юридичними. Іноземцям, а також аудиторам, страховим брокерам та ще кільком категоріям підприємців відмовили в єдиному податку. Також до законопроекту внесли кілька поправок, які спрощеної системи не стосуються.

"Це йде оподаткування операцій, пов'язаних з експортом зерна. Тому, я хочу запропонувати повторно переголосувати 236 поправку. Уряд не підтримує її ухвалення, тому що це втрати бюджету 5 мільярдів гривень", - каже міністр фінансів України Федір Ярошенко.

Однак пропозиція міністра фінансів не знайшла підтримки в залі, тому разом зі змінами для спрощенців, Верховна Рада затвердила нульову ставку ПДВ на експорт зернових. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: ubr упрощенцы увеличение оборота работа с юрлицами
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1472