Ігор Калєтнік: "Минулого року товарообіг України з ЄС зріс на 36 відсотків і склав 44 мільярди доларів США"

Такі дані оприлюднив Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік під час засідання круглого столу, присвяченого поліпшенню інвестиційного та ділового клімату в Україні.

Засідання відбулося у Федерації роботодавців України за участі першого віце-прем`єр-міністра України Валерія Хорошковського та під головуванням керівника Ради Федерації роботодавців Дмитра Фірташа. У роботі круглого столу взяли участь керівники дипломатичних місій Бельгії, Франції, Швейцарії, Швеції, Великої Британії, Італії, Німеччини, Польщі.

Дмитро Фірташ запропонував створити Раду міжнародного ділового співробітництва, мета якої – збільшити обсяг інвестицій в українську економіку. Щоб виробити конкретні рішення з поліпшення інвестиційного клімату, за одним столом збиратимуться українські роботодавці, представники уряду України, інших держав та іноземні компанії.

Перший віце-прем`єр-міністр Валерій Хорошковський зазначив, що основною метою своєї роботи він бачить євроінтеграцію України, створення сприятливого бізнес-середовища, зокрема - умов, які б сприяли припливу інвестицій в вітчизняну економіку.

"Говорячи про значення ЄС як економічного партнера України та необхідність взаємодії митниці та бізнесу, Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік відзначив, що зустріч у такому форматі є надзвичайно важливою. "Вона дає можливість почути оцінку дій митниці у напрямку практичної реалізації реформ. І мені було приємно почути від представників дипмісій, що вони такі зміни відчули. Пріоритет митної служби – не збільшення податкового тиску на бізнес, а створення сприятливих умов. З цією метою митниця максимально спрощує умови ведення підприємницької діяльності та прискорює оформлення вантажів. Наша взаємодія з бізнесом та послами іноземних держав здійснюється у постійному діалозі" - зазначив він.

Нагадаємо, минулого тижня Голова Державної митної служби Ігор Калєтнік підписав меморандум про співпрацю з Головою Ради Федерації роботодавців Дмитром Фірташем.

Під час цієї зустрічі Голова Федерації роботодавців заявив, що стан економіки напряму залежить від ефективної взаємодії бізнесу з митницею - однією з ключових структур, які впливають на бізнес-клімат.

Згідно домовленостей, Федерація роботодавців спільно з Державною митною службою створять робочу групу, яка на постійній основі займатиметься вирішенням конкретних проблем, з якими сьогодні стикаються представники малого, середнього та вел! икого бізнесу.

“Домовленості між Державною митною службою і Федерацією роботодавців повинні надати імпульс для розвитку підприємств, які забезпечують зростання внутрішнього виробництва в країні. На сьогоднішній день це питання є пріоритетним для роботи Державної митної служби. А підписання Меморандуму про співробітництво стане нормативною платформою для подальшої взаємодії", – сказав в ході зустрічі Голова Державної митної служби Ігор Калєтнік.

Теги: инвестиции ес товарооборот
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1022