Україна зацікавлена у співпраці з Туркменистаном в енергетичній сфері. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час українсько-туркменських переговорів у розширеному складі, повідомили у прес-службі глави держави.

"Нас дуже цікавлять питання спільної роботи у плані розвитку паливно-енергетичного комплексу. Той потенціал, який є в Україні, може повною мірою бути задіяним Туркменистаном у розвитку видобутку і транспортуванні природного газу", - підкреслив він. Віктор Янукович зокрема зазначив, що Україна готова брати участь у проектах щодо розробки газових родовищ і надати відповідне обладнання вітчизняного виробництва тощо.

Глава держави також назвав цікавою та важливою для України участь у будівництві другої лінії газопроводу Малай-Багтиярлик (складової газопроводу Туркменистан-Китай) та газопроводу "Схід-Захід" через території Туркменистану, Афганістану, Пакистану та Індії. Україна, окрім того, зацікавлена в участі в модернізації 5-го енергоблоку Морийської електростанції. "Ми готові продовжувати постачання українського устаткування на це будівництво… Це також той проект, що дуже важливий та цікавий для нас", - сказав В.Янукович.

Президент звернув увагу на ріст товарообігу між Україною та Туркменистаном. За його словами, у 2011 році його показники збільшилися втричі – до 1 мільярда 200 мільйонів доларів порівняно з 2010 роком.

Теги: украина товарооборот туркменистан
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1143