Україна підготує пакет пропозицій щодо перегляду тарифних зобов'язань в рамках угоди по СОТ у вересні-жовтні. Про це повідомив голова Ради підприємців при Кабміні Леонід Козаченко.

Наразі міжвідомча робоча група, яка займається вивченням і питань перегляду ввізних мит, приймає заявки від вітчизняних виробників на перегляд ставок імпортних мит. До робочої групи вже звернулися виробники цукру, автоперевізники, а також виробники оптико-волоконних кабелів.

Зокрема, вітчизняні автовиробники вимагають введення 40-% загороджувального мита на імпортні автомобілі.

В той же час, на думку Козаченка, краще шукати золоту середину, наприклад на 30 років надати податкові пільги автомобілевиробникам, або дати 5%-ві пільгові кредити, аніж вводити мито на ввезення автомобілів, у зв'язку з тим, що такий крок вдарить по кінцевим споживачам.

Також він відзначив, що цукрова галузь України потребує захисту від дешевого цукру-тростину, який займає 15% ринку, і на 20% дешевше вітчизняного. Зокрема, він нагадав, що Росія вже ввела загороджувальне мито на імпорт цукру.

Як відзначає Козаченко, для здешевлення виробництва вітчизняного цукру необхідно залучати інвестиції та проводити модернізацію підприємств для підвищення рентабельності.

Крім того, він нагадав, що сьогодні найбільше переваг від членства в СОТ отримує металургійна галузь, але вона залишається неконкурентоспроможною і теж потребує інвестицій.

Читайте також: Бізнесу доведеться "розщедритися", щоб домогтися перегляду умов СОТ

Теги: пошлины вто
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1447