Валовий зовнішній борг України до липня 2012 року досяг 74% ВВП, тобто Україна перетнула межу економічної безпеки щодо боргових зобов'язань. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав екс-міністр економіки України Богдан Данилишин.

Не така страшна інфляція, як її малюють . Як не втратити гроші в кризу?

"Таке боргове навантаження є неприйнятним та ризиковим для країни з перехідною економікою та невисоким рівнем життя. Це підвищує ризики фінансової нестабільності, особливо за умов дії несприятливих чинників зовнішнього та внутрішнього характеру, які можуть активізуватися в умовах недостатнього забезпечення фінансових активів у корпоративному секторі економіки", - вважає він.

Екс-міністр нагадав, що в 2008 році Україна протягом 8-ми місяців досить успішно відбивала всі атаки світової кризи. Однак ні реальне зростання ВВП, ні приріст промислового виробництва, ні збільшення золотовалютних резервів не змогли захистити країну від кризи, "яка прийшла до нас відразу кількома шляхами".

G20 заявляет о повышенных рисках для мировой экономики

Однак сьогодні, за словами Данилишина, Україна має врахувати минулі помилки. "Я щиро бажаю, щоб кризу нового періоду Україна зустріла більш підготовлено. Для цього потрібно мати не тільки монолітність влади, яка демонструється в даний час, а монолітність суспільства, діалог, вміння почути один-одного як влади так і опозиції. Якщо результати виборів не сформують хоча б якийсь міст до діалогу – можуть повторитись наслідки 2009 року в ще гіршому варіанті. Зразу ж після виборів потрібно здійснювати системні економічні реформи, які вже відкладаються тривалий час. Політика модернізації має бути втілена", - підкреслив він.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: украина европа ввп кризис
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 800