Україна занадто відкрила свої кордони, коли вступала до світової організації торгівлі. Настав час змінювати умови гри - заявив прем’єр-міністр Микола Азаров. Уряд начебто готовий подати свої пропозиції про збільшення імпортних мит до 1 жовтня. Водночас експерти дивуються - про які заявки йдеться. Кажуть відповідних процедур у СОТ - немає.

Уряд до 1 жовтня подасть заявку до СОТ щодо перегляду умов членства України в організації. Принаймі в цьому переконує радник президента Анатолій Кінах. Наша держава проситиме збільшити імпортні мита на продукцію агропромислового комплексу, переробної промисловості, хімпрому, авіабудування і автомобілебудування. Це має вирівняти зовнішньоторгівельний баланс України. Негативне сальдо торгівлі становить майже 7 мільярдів доларів.

"Це означає, що ми споживаємо величезні обсяги імпорту, набагато більше, чим експортуємо своєї продукції на європейські ринки, тобто, створюємо робочі місця за кордонами України", - пояснює радник президента України Анатолій Кінах.

Натомість експерти здивовані такими заявами. Кажуть, подібних процедур у СОТ немає. Є можливість переглянути мита лише в разі, коли країни між собою не узгодили ставок.

"Нас би не пустили в СОТ, якби ми не підписали з усіма країнами-імпортерами зобов’язання щодо зниження мит на їхню продукцію. Тепер нам треба знову з 55 країнами пуститися в зворотньому напрямку і піднімати тарифи, на жаль, це не конструктивно і нічого не дає, і просто є втратою часу", - заперечує Кінах президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий.

Натомість в уряді посилаються на генеральну угоду про тарифи. Мовляв, там чітко вказано - країна-член СОТ, раз на три роки має право клопотатися про захист свого внутрішнього ринку. Повідомляє телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: ubr сот имортная пошлина
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 922