Україна та Європейський Союз на саміті 25 лютого 2013 року обговорять питання візової лібералізації. Про це повідомив високопосадовий європейський дипломат напередодні запланованого на 25 лютого саміту Україна – ЄС, передає УНІАН.

Україна скаржиться на ЄС за "мовчанку" у газовому питанні

“Питання мобільності буде на порядку денному саміту. Як ви знаєте, ми все ще перебуваємо на першому етапі реалізації Плану дій з лібералізації візового режиму”, - сказав дипломат.

Він зазначив, що європейська сторона очікує від України оцінки виконання першого етапу плану дій, який передбачає внесення змін до законодавства України.

“Це дуже важливе питання, оскільки воно важливе для громадян України. Ми знаємо, наскільки високим є соціальний та політичний запит на нього”, - сказав співрозмовник агентства.

Нагадаємо, план дій щодо безвізового режиму був презентований Україні Європейським Союзом на саміті ЄС-Україна 22 листопада 2010 року.

План складається з двох етапів. На першому етапі Україна повинна схвалити необхідні законодавчі зміни, а на другому – продемонструвати їх ефективну реалізацію на практиці.

У липні 2012 року Україна та ЄС підписали угоду про внесення змін до угоди про спрощення оформлення віз, якою передбачається подальше розширення категорій українських громадян, які можуть оформлювати Шенгенські візи за спрощеною процедурою, а також встановлення чітких критеріїв видачі багаторазових довгострокових віз.

Нагадаємо, до Верховної Ради внесено проект закону про ратифiкацiю угоди мiж Україною та Європейським Союзом про внесення змiн до угоди про спрощення оформлення вiз.

Украина и ЕС подпишут кредитное соглашение, - Кожара

Перед цим Європейський Союз закликав Україну прискорити виконання першої фази плану дій щодо лібералізації візового режиму.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: виза ес саммит
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 893
Загрузка...
Загрузка...