Чергову економічну кризу в Україні спровокує Європа та США. Причому - уже у 2012-му, кажуть експерти. Радять приєднуватись до Митного союзу. Мовляв ЄС біді не зарадить. А от українцям, якщо у них є гроші, варто купувати квартири, землю та золото.

Друга хвиля кризи докотиться до України вже наступного року, попереджають експерти. Основні причина - інфляція в Сполучених Штатах та дисбаланс у Єврозоні. Останній чинник у 2012-му може призвести до знецінення євро і зменшення торгового балансу держав ЄС. Нас обидві ситуації стосуватимуться безпосередньо, адже знизиться вартість основних товарів вітчизняного експорту.

"Основа украинского экспорта, как мы знаем, это металургия, это химическая промышленность, последнее время это сельское хазяйство, если цены на эту продукцию упадут, мне кажется, что 500 доларов метра квадратной заготовки - это психологическая от метка. Если цена закрепится ниже, то украинские экспортеры перестанут получать валютную виручку, соответственно, это крайне негативно отразится на всей экономике Украины", - вважає експерт з економічних питань Юрій Щедрин.

"Не виникають нові виробництва, традиційні виробництва технологічно відсталі, ринки збуту дуже обмежені - вони лише в азіатському напрямку, в інших дефіцит торгівлі. Розподіл ресурсів, валютних ресурсів у світі, зараз стає більш гострим, тому що потрібно тим країнам, які просто друкували облігації", - каже президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий.

Щоб забезпечити Європу ресурсом, необхідно залучати капітал з усього світу. Відповідно Україна втратить кредитні та інвестиційні надходження, кажуть експерти. Та мінімізувати ризики можна. Потрібно створити орієнтовані на експорт галузі і знизити собівартість виробництва, зокрема енергетичну складову. Зробити це можна, вступивши до Митного союзу.

"За все те годы, что ВТО, мы не видим никаких изменений. Мы практически ничего не експортируем в Европу, на нашей экономике это не отображается. Вступление в Таможеный союз, по подсчетам экономистов, позволит Украине получить прямую прибыль от 5-7 милиардов доларов в год", - розповідає експерт з економічних питань Юрій Щедрин.

Українцям експерти радять зберігати власні заощадження в нерухомості, землі чи золоті. Кажуть: наразі це найстабільніші варіанти. Повідомляє телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: ubr таможенный союз вторая волна кризиса
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1293