В Україні – найбільш потужна тіньова економіка, а дефіцит доларів створений штучно. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав екс-міністр економіки Богдан Данилишин.

Тигипко с новыми силами возьмется за "покращення"

"Як показує досвід, в умовах України самий найгірший захід – обмеження і заборона", - підкреслив він.

На думку експерта, треба виходити з того, що "економіка України швидко інтегрувалася у систему тіньових фінансових потоків, використовуючи стандартні інструменти маніпулювання цінами експорту та імпорту, а також фінансові інструменти".

"За кумулятивним відтоком тіньового капіталу Україна входить до двадцятки "країн-лідерів". Україна має найбільший неформальний сектор. Тіньова економіка становить більше 50% офіційного ВВП. Тому при бажанні – Україну можна було б доларами "закидати" всю", - написав він.

Налоговые проверки сократились, а теневая экономика выросла

Данилишин вважає, що дефіцит доларів на внутрішньому ринку України створений штучно. "Насамперед через заниження грошової оцінки експорту; штучне завищення ціни імпорту та цілого ряду інших факторів, які використовуються в інтересах олігархічних структур", - відмітив екс-міністр.

Нагадаємо, рівень тіньової економіки в Україні за останній рік зріс на 0,4 п.п. - до 34%. Даний показник зростав протягом останніх трьох кварталів, хоча він залишається нижче оцінок в 2010 і 2009 рр.. - 38% і 40% ВВП відповідно.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: украина валюта доллар экономика данилишин
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2564