Україна більше не в чорному списку FATF. Днями міжнародна організація, яка розробляє заходи із відмиванням грошей, виключила нашу державу із переліку тих, що є пасивними у боротьбі із економічною злочинністю. Під пильним поглядом FATF Україна перебувала з 2002-го до 2004-го, а потім ще і з 2010-го. Одним із кроків, до яких вдався Національний банк щодо боротьби із брудними грошами, стало введення паспортизації при обміні валют.

За різними підрахунками, до 80% ВВП України знаходиться у тіні. Лише за останні дев'ять місяців шахраям вдалося одержати брудних коштів на 32 млрд гривень. Незаконно отримані гроші ідуть аж у 24 країни світу. Там, де валютний контроль – мінімальний. Одне із улюблених місць – Кіпр. Зловити злочинців за руку не так вже і легко. Допомагають державній службі фінансового моніторингу здебільшого вітчизняні банки, через які переводять гроші за закордон.

"Вони подають всю інформацію по якимсь признакам, які підпадають під підозру, що вони або відмиваються, або пов’язані із грошима на потреби терористичних організацій", - зауважив директор Бюро протидії комерційним злочинам та корупції Олексій Сніжко.

"Група осіб за допомогою фіктивних підприємств, вкладаючи гроші у ці фіктивні підприємтсва змогла легалізувати суму незаконно отриману 2,7 мільярда гривень. Основний фігурант був осуджений на 4 роки, 8 місяців", - підтвердив Валерій Кірсанов директор навчального центру Держфінмоніторингу.

Друге місце по відмиванню грошей займають операції із цінними паперами. Минулого року на маніпуляціях із ними злочинці збагатилися на 8,5 мільярдів гривень. Популярні і оформлення вантажів за підробленими документами а також, операції із страхуванням.

Теги: украина экономика отмывание денег коррупция преступление новости ubr fatf черный список
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 768