Зона вільної торгівлі з СНД – ідея не нова. Втім активізація перемовин у цьому напрямку - геополітична гра, яка розгорілась в рамках газових переговорів. Для України це спосіб продемонструвати лояльність до східного сусіда. Втім, без повноцінної участі у Митному союзі. У такому вигляді на євроінтеграційні наміри Києва ця угода не вплине.

"Как раз модель зоны свободной торговли, то есть, собственно за которую ратует Украина, но, я би сказал с акцентом, без изъятий, без ограничений - это та модель, которая может быть на принципах ВТО выгодна Украине. Выгодна украинским потребителям, выгодна украинской промышленности, которые, безусловно, на рынках СНГ и России чувствуют себя более уверенно", - вважає незалежний експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут

Для Росії ж угода лише черговий крок до створення єдиного економічного простору із центром у Москві. Тим самим Кремль недвозначно натякає на наступний логічний етап – Митний союз. Можливість повернутися до цього питання виникла після охолодження відносин Києва та Брюсселя.

"Тут існує певне протиріччя, не певне, а повне протиріччя, тобто не можливо буде Україні перебувати одною ногою в СОТ а іншою - у Митному союзі. Але для того, щоб нібито згладити це протиріччя і була підписана ця угода про вільну торгівлю в СНД", - пояснив провідний експерт центру Разумкова Володимир Омельченко.

Для Росії такий розвиток подій стане адекватною ціною за перегляд формули, додають аналітики. Адже завдяки невигідним для України контрактам Газпром щорічно отримує додатково 6 млрд доларів. Змусити монополіста відмовитись від такої дохідності можуть лише більш вигідні контракти. Йдеться про контроль над ГТС або відмова Києва від євроінтеграції, на користь Азійського напрямку. Розповідає телеканал UBR.

Теги: ес ubr таможенный союз зст снг
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1465