Суцільний позитив. Прем’єр-міністр на всі боки вихваляє угоду про зону вільної торгівлі з СНД. Яку підписали у Санкт-Петербурзі. Це і збільшення товарообороту. Та аж 2% до росту ВВП.

Наступного року доходи держбюджету можуть зрости на 9 мільярдів гривень. Тільки завдяки вступу України до зони вільної торгівлі з країнами СНД. Такий прогноз озвучив прем`єр міністр Микола Азаров на черговому засіданні уряду. А реверанс у бік Москви не позначиться на європейській інтеграції нашої держави.

"Вільної торгівлі не може бути забагато і одна свобода не може перекреслювати іншу. Як і раніше, ми сповнені рішучості завершити переговори з європейськими партнерами", - заявив прем`єр-міністр України Микола Азаров.

Парламенти країн, що підписали угоду, мають ратифікувати її до першого січня, аби з 2012 року вона набула чинності. У Верховній раді ставлення до договору двояке. Якщо одні депутати бачать лише економічні вигоди, то інші вважають, що документ несе загрозу для незалежної економічної політики і зміни політичного курсу.

"Зона вільної торгівлі з СНД не несе політичного навантаження, ми можемо складати такі зони вільної торгівлі з багатьма країнами, і дуже було б добре, якби ми їх максимально робили. Це не є Митний союз, який нав’язує загальну позицію наддержавного органу", - вважає народний депутат, група "Реформи заради майбутнього" Тарас Чорновіл.

"Зрозуміло, яким може бути закінчення цього, бо Росія бачить співпрацю не на рівних, а тільки власне підпорядкування політики України своїй політиці. І я остерігаюся, що, власне, новий формат чи євразійського союзу, чи Митного союзу, це може бути наступним кроком, на який піде Янукович", - зазначає народний депутат, фракція НУ-НС Андрій Парубій.

Народні депутати зазначають, угода про зону вільної торгівлі буде вигідною нашій державі лише за відсутності винятків і обмежень для окремих груп товарів. В іншому випадку договір повноцінно працювати не буде. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: азаров ратификация ubr зст снг
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 547