Завдяки останнім IPO власники соціальних медіа і ранні інвестори стали фантастично багатими.

Фінансові новини вражають заголовками. Майбутнє IPO Facebook має принести його власнику Марку Цукербергу близько 20 мільярдів доларів.

Голова LinkedIn завдяки нещодавньому IPO заробив 2 мільярди. І навіть незважаючи на те, що він виглядає обірванцем на фоні Цукерберга, цієї суми йому вистачить, щоб прожити не одне життя.

Список продовжується.

Засновник Zynga володіє близькодвох мільярдів доларів, а виконавчий директор Pandora має приблизно 3% від ринкової вартості компанії, яка складає 1,75 мільярдів доларів. Тобто за приблизними підрахунками - це 52,2 мільйони.

Непогано живеться і першим інвесторам цих компаній.

Ранні інвестори Facebook намагалися продати свої акції рік тому, коли вартість компанії оцінювалася у 70 мільярдів доларів. Вони могли втратити на цьому, адже зараз компанія виставляється на IPO за 100 мільярдів, і досі обіцяє зростання.

Прості чуваки стають багатіями

Набагато менше говорять про те, що звичайні працівники так само багатіють на хвилі IPO соціальних медіа.

Завдяки IPO Facebook очікується поява ще тисячі мільйонерів, більшість з яких пожертвували своєю зарплатою заради нового дива мережі, повіривши у його потенціал.

У своїй недавній статті San Francisco Chronicle розповідає про якогось корейського художника, якого було найнято фарбувати стіни в офісі Facebook, і він замість того, щоб отримувати зарплату за свою роботу, обрав акції.

Згідно з підрахунками, такий крок принесе йому 200 мільйонів доларів, як тільки Facebook виставлять на IPO.

І знову Facebook потрапляє у заголовки через те, які статки він приносить своїм початковим вкладникам.

Але іншими неочікуваними мільйонерами стануть близько 30 інвесторів і працівників компанії LinkedIn.

Більше десятка перших інвесторів і працівників Pandora також розділили радість від IPO.

Zynga навіть визнала, що тепер її конкурентноспроможність знизиться, через те, що її заможні працівники не матимуть необхідності довго і плідно працювати для створення нових популярних ігор, адже вони і так вже мають мільйони.

Такий самий ризик існує і для Facebook, адже з виходом на IPO близько трьох тисяч його працівників стануть багатіями.

Такі побоювання можуть бути роздутими. Адже попередні IPO, наприклад, Google, пройшло добре, хоча на той момент компанія нараховувала 1,9 тисяч працівників, більшість з яких в момент розбагатіли і пішли створювати власні компанії.

То саме стосується і працівників Apple, деякі з яких вклали в акції по 10 доларів за штуку, а отримали по п'ятсот.

Що робити з прибутками?

Цим неочікуваним простачкам тепер потрібно приймати цікаві рішення щодо грошей, які на них звалилися.

Марк Кубан - один з тих прикладів, як диверсифікувати свої заощадження, щоб вони не перетворилися на бульбашку.

Він хвацько мінімізував свою залежність від акцій Yahoo після того, як компанія придбала його Broadcast.com за більш ніж 5 мільярдів доларів, що допомогло йому зберегти капітал тоді, коли луснула бульбашка "доткомів".

Інші, втім, будуть до останнього не робити різких рухів, сподіваючись, що компанія продовжить своє процвітання і заробить гроші всім своїм акціонерам.

Теги: биржа ipo
Источник: Forbes Просмотров: 1751