Уряд Китаю відмовився допомагати єврозоні коштами. Раніше влада Піднебесної обіцяла виділити регіону 100 мільярдів доларів з власних резервів. Тепер китайські посадовці заявляють, що їх неправильно зрозуміли.

Китай передумав рятувати єврозону від боргової кризи. Влада Піднебесної заявила, що не має наміру використовувати кошти з міжнародних резервів для допомоги Євросоюзу. При чому, китайські посадовці уточнили: гроші не вкладатимуть ані в закордонні проекти, ані в боротьбу з бідністю у власній країні. Від попередніх обіцянок про підтримку, влада країни взагалі відхрестилася. Мовляв: позиція Китаю в переговорах з керівництвом Євросоюзу з цього питання могла бути невірно витлумачена.

Джеф Люїс, аналітик: "Тиск виріс і Китай вирішив вийти з гри. Раніше, в обмін на допомогу країна висувала певні вимоги. Як то надати докази стабільності євро стабфонду та гарантії вкладень. В обмін на це давали сто мільярдів доларів. В ЄС це розтлумачили, як наміри отримати більший політичний вплив"

Китай зараз має в своєму розпорядженні найбільші фінансові резерви в світі. Їх розмір складає понад три трильйони доларів. За повідомленнями деяких економістів, одну п’яту цих коштів уряд Піднебесної уже вклав у боргові зобов’язання ЄС.

Теги: китай евросоюз помощь отказ кризис в ес
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1996