Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення вимог до емітентів цінних паперів". Про це ідеться у повідомленні прес-служби НКЦПФР.

Дорожная карта для фондового рынка Украины

Згідно із повідомленням, основне завдання, яке вирішує документ, - запобігання обігу цінних паперів та похідних (деривативів) емітентів, що відповідають ознакам фіктивності та, як наслідок, підвищення інвестиційної привабливості українського фондового ринку.

"Законопроект передбачає удосконалення та деталізацію повноважень Комісії зі встановлення ознак фіктивності емітента цінних паперів або похідних (деривативів)", - пояснює директор департаменту аналізу, стратегії та розвитку законодавства НКЦПФР Максим Лібанов.

НКЦПФР удосконалює правила фінмоніторингу

"Також, за його словами, Нацкомісія приділила значну увагу засобам боротьби регулятора із такими емітентами – зупиненню обігу цінних паперів та похідних, скасуванню реєстрації випусків цінних паперів та можливості судового позиву у випадку, якщо емітент не здійснив заходи із виправлення ситуації.

Серед інших планованих вимог до емітента – наявність у структурі особи, яка відповідає за бухгалтерський облік, або служби, що провадить таку діяльність на підприємстві.

НКЦПФР погоджуватиме набуття істотної участі у профучаснику фондового ринку

Крім того, НКЦПФР має право здійснювати перевірку достовірності відомостей, які містяться у документах, наданих для реєстрації випуску та проспекту емісії цінних паперів, а також вимагати додаткові документи, необхідні для перевірки даних, що надаються для реєстрації випуску та проспекту емісії цінних паперів.

Нацкомисия изменила порядок реализации ценных бумаг

Згідно із проектом закону, регулятор матиме право вимагати проведення додаткової аудиторської перевірки і незалежної оцінки майна, у разі виникнення сумнівів щодо правдивості наданої інформації.

Також, із прийняттям закону, надавати забезпечення за випуском облігацій зможе тільки юридична особа, і цим особам необхідно буде розкривати інформацію про себе та свою діяльність у порядку та строки, встановлені для емітентів.

Если деньги откуда-то уходят, то куда-то они приходят

Законопроект уже погоджений із Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку і торгівлі та Міністерством юстиції і направлений до Кабінету міністрів для внесення до парламенту.

Теги: акции инвестиции фондовый рынок
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1101