Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на своєму черговому засіданні схвалила рішення про затвердження Положення про здійснення фінансового моніторингу професійними учасниками ринку цінних паперів. Про це повідомили у прес-службі відомства.

Номінал валютних ОВДП "для народу" зменшать>>>ВІДЕО

"Регулятор приділяє значну увагу питанню фінансового моніторингу, контролюючи реалізацію учасниками ринку заходів, які здійснюються у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, - зазначає Олег Мисюра, Директор Департаменту контрольно-правової роботи. - Адже одним з найважливіших принципів функціонування фінансового ринку є його інформаційна прозорість та чітка відповідність міжнародним стандартам у цій сфері. Саме тому, з метою вдосконалення цієї роботи в Комісії, ми доопрацювали та актуалізували існуюче Положення про здійснення фінансового моніторингу професійними учасниками ринку цінних паперів".

Читайте также: В Украине вырос выпуск ценных бумаг

Зміни полягають у необхідності працівниками суб’єкта первинного фінансового моніторингу дотримуватись порядку доступу до Правил і Програми проведення фінансового моніторингу, а також у необхідності підтвердження факту проведення оцінки критеріїв ризику клієнта та управління ними. Крім того, Положення уточнює необхідність працівниками суб’єкта первинного фінансового моніторингу перевіряти клієнтів на причетність до терористичної діяльності. Також, відтепер особа, що тимчасово виконує обов’язки відповідального працівника, має працювати лише за основним місцем роботи, до того ж, у Положенні містяться уточнення щодо підрозділу, який проводить внутрішню перевірку: так, ці перевірки не можуть бути проведені самим відповідальним працівником. Додатково варто зауважити про впроваджувану необхідність зберігання документів, які підтверджують факт перевірки ділової репутації кандидата на посаду відповідального працівника та документів, які стосуються укладання ділових відносин з клієнтом. Крім того, документ містить редакційні правки та уточнення дій депозитаріїв під час укладання кореспондентських відносин.

Читайте также: Как украинские города деньги одалживают

Нагадаємо, що НКЦПФР постійно проводить роботу щодо імплементації у власні нормативно-правові акти 40 рекомендацій FATF, рекомендацій Комітету експертів з питань оцінки заходів боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму (MONEYVAL), Міжнародного Валютного Фонду щодо вдосконалення напряму фінансового моніторингу.

Теги: финмониторинг нкцпфр
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 982