Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) представила підсумки своїх напрацювань за вересень 2012 року. Комісія розробила законопроект про удосконалення функціонування фондового ринку. Про це розповів член НКЦПФР Олексій Тарасенко.

 НКЦБФР зарегистрировала выпуск акций на 3,6 млрд гривен

"Даний документ був розроблений з метою удосконалення деяких норм діючого законодавства. З його допомогою ми намагаємось внести деякі уточнюючі моменти та пропонуємо впровадити ряд по-справжньому позитивних новацій", - зазначив Олексій Тарасенко.

Так, в даному документі Комісією пропонується визначити єдиний перелік документів, які необхідно подавати для отримання ліцензії на провадження певного виду професійної діяльності на фондовому ринку та визначити умови відмови у видачі такої ліцензії.

Також текстом передбачено уніфікувати строк видачі ліцензії на провадження певного виду професійної діяльності на фондовому ринку. Ще одна норма, що планується до запровадження в частині вдосконалення ліцензійних умов, - заборона передачі ліцензії на провадження відповідного виду професійної діяльності на фондовому ринку третім особам, а також юридичним особам, які утворилися внаслідок припинення такого учасника.

НКЦПФР продовжує свою роботу і в частині вдосконалення нормативної бази. Так, нещодавно регулятором були підготовані положення щодо здійснення пруденційного нагляду за учасниками фондового ринку та нагляду на консолідованій основі за небанківськими фінансовими групами.

"На сьогодні Комісія розробила положення, які покликані врегулювати пруденційний нагляд на фондовому ринку за торговцями, компаніями з управління активами, недержавними пенсійними фондами, а також профучасниками, що здійснюють депозитарну і розрахунково-клірингову діяльність. Підготовка даних документів - це важливий крок для створення ефективної та сучасної системи нагляду за профучасниками. Дані положення повинні стати фундаментом для подальшої роботи Комісії в цьому напрямку і, сподіваюся, що контроль над сумлінністю і платоспроможністю професійних учасників дозволить уникнути системних ризиків і забезпечить надійність функціонування всього ринку в цілому", - зауважив член НКЦПФР Костянтин Кривенко.

 Украинский фондовый рынок: провал стратегии развития?

Наразі в найближчих планах Комісії - розгляд низки важливих документів, які націлені на подальший розвиток фондового ринку країни. Серед них, зокрема, планується ухвалити Положення, яке внесе зміни у процедуру ведення реєстру аудиторів та аудиторських фірм, що працюють на ринку, а також розглянути методичні рекомендації щодо планування та виконання процедур перевірки стану корпоративного управління та внутрішнього аудиту тощо.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: закон фондовый рынок нкцбфр
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2026