Золото почало новий рік зі зростання. Вартість металу збільшується два тижні поспіль, і вже сягнула позначки 1656 доларів за унцію. Це максимальне значення за останні 4 тижні. Поки що штовхає ціну вгору попит із боку Китаю, підкреслюють експерти. Як дорожчатиме золото в довгостроковій перспективі – оцінки розійшлися.

Золото цікавить інвесторів. Але йому прогнозують на 2012-й різне зростання – і до позначки 1800 доларів за унцію, і до 2100-та. Та не менше приваблює вкладників і срібло. Торік темпи його дорожчання були в середньому у півтора разу вищі, ніж у золота. Тобто 42 відсотків проти 25.

Ірина Павленко, начальник управління комерційного банку: "Серебро будет точно также набирать в цене по той простой причине что спрос на серебро больше чем на зорлото. Так как спект применения серебра на много шире. Где-то рост впределах 40-50% будет на серебро."

Утім, попри привабливі перспективи - інвестувати у стрібло треба обачно. Ціна спекулятивна. За кілька днів може збільшитися на чверть, а потім так само стрімко впасти.

Микола Івченко, експерт фінансового ринку: "По серебру объем торгов на мировых биржах меньше . По серебру больше спекулятивных участников - разные хедж-фонды и инвестфонды. Поэтому, если выбор идет между золотом и серебром, то, однозначно, только золото. Но если выбор из более широкого круга инстурментов – платина, пладий, серебро - то выбрал бы серебро.

Поки що на найближчий рік-два від срібла очікують зростання до 32-34 доларів за унцію. Та вже до 2015-го - тенденція може змінитись. І унція металу коштуватиме 24-25 доларів. Тобто навіть дешевше, ніж зараз.

Теги: золото инвестиции серебро
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1044