Цінові маніпуляції між вітчизняними компаніями та взаємопов’язаними структурами в офшорах на сьогодні – один з найбільш розповсюджених способів занизити податки при імпорті. Про це повідомляе пресс-служба Держмитслужби.

Янукович подписал Таможенный кодекс

Державна митна служба внесла до Мінфіну низку законодавчих ініціатив, які дозволять прибрати з ринку посередників та запобігти виведенню коштів в офшори. Зокрема митники пропонують законодавчо закріпити поняття "прямий зовнішньоекономічний договір". Та передбачити, що метод визначення митної вартості за ціною контракту буде основним лише для товарів, ввезених за прямими договорами з виробниками.

Таможня перечислит 7 миллиардов в госбюджет

"Ще одна тривожна тенденція зовнішньоекономічної діяльності - той факт, що значна кількість поданих до митного оформлення посередницьких контрактів залишається неоплаченою. Це свідчить про їх фіктивність. Тому ми пропонуємо запровадити обов’язкові строки оплати товарів, ввезених не за прямими договорами", - каже голова Держмитслужби Ігор Калєтнік.

У разі порушення таких строків стягується пеня за кожний день простроч! ення у розмірі 0,3 відсотка від вартості неоплаченого товару. "Крім того, необхідно посилити контроль за реалізацією товарів іноземного виробництва. Адже наявність у продажу незаконно ввезених товарів робить економічно недоцільним легальний імпорт, а держава не отримує належні податки до бюджету", - переконаний голова Держмитслужби.

Кипр может потерять статус оффшора

Тому пропонується запровадити обов’язкову вимогу щодо наявності на товари іноземного виробництва митної декларації, на підставі якої ці товари були ввезені в Україну та надійшли у продаж.

У разі, якщо суб’єкт господарювання продає товар іноземного виробництва без копії такої ВМД, до нього має застосовуватися штраф у розмірі подвійної вартості товару.

Він також підкреслив, що успішне впровадження в життя цих ініціатив можливе лише за умови злагодженої роботи усіх відомств. Адже така система роботи гарантує повний ланцюг контролю за ввезенням та реалізацією імпортних товарів. Тобто унеможливлює ситуацію, коли може бути проданий товар, ввезений незаконно.

Ввоз товаров с частичным освобождением от налогов

"Для цього необхідно побудувати ланцюг інформації про товар, його ввезення, пересування та реалізацію. Зокрема Держмитслужба в он-лайн режимі передає Податковій дані щодо всіх товарів, що імпортуються в Україну та умов їхнього ввезення. З тим, щоб використовуючи інформбазу митниці, можна було перевірити, чи не застосовувалися при імпорті того чи іншого товару схеми мінімізації або ухилення від оподаткування та вжити заходів. Тоді спрощення процедур на кордоні буде збалансовано можливістю контролювати товар всередині країни. Так ввезти та продати брендовий одяг під виглядом секонд-хенду нікому не вдасться", - переконаний Голова Держмитслужби.

Янукович упростил ввоз товаров для Евро-2012

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: импорт таможня оффшоры
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 861